Akcie

Čo sa práve deje, čo sa oplatí vidieť? 

Kalendár podujatí pre rok 2021 nie je kvôli pandémii k dispozícii. 

Ukončená akcia
Hlina a hmyz

Počas letných prázdnin sa v jednom zo skleníkov uskutoční výstava HLINA A HMYZ, ktorej autorom je umelec Andrej Dúbravský. Ide o umelecko-botanicko-entomologickú inštaláciu v tvare labyrintu a akvarelových malieb. Výstava potrvá od 2.7. do 31.8. v čase otváracích hodín. Vernisáž sa uskutoční 1.7. o 18:00 za účasti autora.

VÝSTAVA PREDLŽENÁ DO 5.9.2021

Ukončená akcia
Augustový letný koncert

16:00 - detský koncert Uja Ľuba
18:30 - koncert Paľa Hammela
Súčasťou detského koncertu budú aj nafukovací hrad, maskoty, tvorivá dielňa a minidisko. Predaj lístkov: https://www.ticketportal.sk/.../Velka-sou-s-Ujom-Lubom-v...
Predaj lístkov na koncert Paľa Hammela: https://www.ticketportal.sk/.../Koncert-Pavol-Hammel-v...

Ukončená akcia: Letné kino

Pozývame Vás na letné premietanie kina pod holým nebo v priestoroch našej rozkvitnutej záhrady dňa 14.7. o 21:00. Film Slávnosť v botanickej záhrade prináša Kino Úsmev. Predaj vstupeniek tu.  

Ukončená akcia
Víkend otvorených parkov a záhrad

Botanická záhrada UPJŠ sa aj v roku 2021 zapojí do podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. Pozývame Vás na komentovanú dendrologickú prehliadku, na ktorej sa oboznámite so zaujímavými drevinami rastúcimi v areáli botanickej záhrady. Do areálu platí bežné vstupné, samotná komentovaná prehliadka je zdarma. Kapacita podujatia je obmedzená podľa aktuálnych pandemických opatrení. Zraz je pri vrátnici.

Ukončená akcia
Júnový letný koncert

16:00 - Detský koncert Paci Pac
18:30 - koncert Tomáš Buranovský s detským orchestrom Klasik Band - KONCERT JE ZRUŠENÝ
Súčasťou detského koncertu budú aj nafukovací hrad, maskoty a tvorivá dielňa. Predaj lístkov: https://www.ticketportal.sk/.../Koncert-Paci-Pac-v...

Predaj lístkov na koncert Tomáša Buranovského: https://www.ticketportal.sk/.../Klasik-Band-Tomas...

Ukončená akcia
Júlový letný koncert

Koncert sliezskeho komorného zboru Ad Libitum z Poľska a Brunhilde Linsel s popovou formáciou Ecliptic. Vstupenky v hodnote 3€ sú v predpredaji na vrátnici Botanickej záhrady UPJŠ na Mánesovej ulici 23 v Košiciach.

Ukončená akcia
CASSOVIA bonsai 2021

Na výstave návštevníci uvidia okolo 60 drevín pochádzajúcich nielen z našich lesov, ale pôvodom z celého sveta. Súčasťou výstavy bude poradenská činnosť a predaj izbových aj vonkajších bonsajov a príslušenstva, ktoré je potrebné k pestovaniu a ošetrovaniu bonsajov. Výstava prebehne vo vstupných priestoroch budovy Botanickej záhrady UPJŠ.                            Dátum: 18.6. - 20.6. od 9:00 do 17:00

Ukončená akcia - Víkend otvorených parkov a záhrad

Botanická záhrada UPJŠ sa prvýkrát  zúčastní tejto celoslovenskej akcie v sobotu 10. októbra. O 14-stej hodine na Vás čaká dendrologická prehliadka záhrady zdarma. Dozviete sa zaujímavé informácie o domácich aj cudzokrajných drevinách rastúcich v areáli BZ. Vstup do BZ je spoplatnený podľa aktuálneho cenníka. Odkaz na stránky VOPZ.

Uskutočnenie akcie závisí od aktuálnej pandemickej situácie.

Ukončená akcia - Vymeň si rastlinku!

SWAP je anglický výraz pre bezpeňažnú výmenu tovaru. V poradí už druhý SWAP sa bude konať v priestoroch Botanickej záhrady UPJŠ v spolupráci s OZ BotaniKE a OZ Okolo. Ak máte rastlinky, ktoré už nechcete, alebo naopak, nejaké zháňate, táto akcia je pre Vás! Podrobné informácie nájdete na facebookovej udalosti.                            
Dátum: sobota 26.9. od 10:30 do 15:00
Článok a fotogaléria z minuloročného SWAPU.
Vstup na SWAP je voľný, vstup do botanickej záhrady je spoplatnený.  Uskutočnenie akcie závisí od aktuálnej pandemickej situácie.  

Ukončená akcia- BONSAJE

Výstava bonsajov. Bonsaj nie je rastlina, ale typ starostlivosti o ňu. Príďte sa pozrieť na exkluzívne kúsky rôznych druhov bonsajov - od ihličnanov až po listnaté stromy. Počas výstavy bude prebiehať aj predaj bonsajov a príslušenstva. Dátum: od 18.9. do 20.9. počas otváracích hodín. 

Akcia sa napriek pandémii uskutoční. 

Ukončená akcia

BotaniKE v meste

Naše občianske združenie BotaniKE sa zapojilo do festivalu USE THE CITY a prinesieme Vám botaniku priamo do mesta. V parku pri Dolnej bráne v Košiciach vytvoríme malú expozíciu subtropických a tropických rastlín z Botanickej záhrady UPJŠ. Okrem toho ponúkneme tri prednášky, na ktorých sa o týchto rastlinkách dozviete viac.                                                                Dátum: 10.9. od 14:00 do 19:00
Prednášky o 14:00, 16:00 a 18:00.                                                                    Odkaz na festival

Ukončená akcia

Výstava histórie Botanickej záhrady UPJŠ k jej 70. výročiu založenia. Uvidíte historické fotky, pohľadnice, články, knihy, herbárové položky či iné predmety spojené s botanickou záhradou. Začiatok výstavy je v stredu 17. júna, ukončenie 6.9.2020. 

Výstava bude umiestnená vo vnútorných priestoroch botanickej záhrady. Platí letný režim otváracích hodín: 9 - 18:00. 

Ukončená akcia

Výstava preparovaných motýľov a živého tropického hmyzu (bezstavovce, škorpióny, pavúky) ponúkne expozíciu zaujímavých exotických motýľov, pakobyliek, strašiliek a iných druhov. Zároveň každý víkend bude prítomný aj kuráror výstavy, Michal Zachar, ktorý bude predávať preparované motýle a iný hmyz a poskytne aj výklad či poradenstvo. Dátum: od 3. 7 do 30.8. 

Výstava bude umiestnená vo vestibule budovy. 

Ukončená akcia

LETNÉ KONCERTY V BOTANICKEJ ZÁHRADE:  Druhý koncert predstavuje verejné nahrávanie relácie Úsmevník pod záštitou RTVS - Rádia Regina Východ. Rozhovory s hosťom - riaditeľom Botanickej záhrady UPJŠ, prof. Pavlom Mártonfim, budú doplnené hudobnými vsuvkami kapely Silband a humoristickými scénkami hercov z košického a prešovského štátneho divadla. Akcia je pre verejnosť bezplatná. Vstup do botanickej záhrady bude voľný 15 min. pred začiatkom podujatia.

Dátum: 23.8. od 17:00 do 18:30. 

Ukončená akcia

LETNÉ KONCERTY V BOTANICKEJ ZÁHRADE:  Na prvom koncerte sa predvedú umelci zo sláčikového orchestra pri ZUŠ M. Hemerkovej - Musica Iuvenalis. Započúvajte sa do známych klasických melódií pod vedením dirigenta Igora Dohoviča. Na koncert platí bežné vstupné platné podľa cenníka Botanickej záhrady UPJŠ.

Dátum: 16.8. od 18:30 do 19:30

Ukončená akcia

LETNÉ KONCERTY V BOTANICKEJ ZÁHRADE: Na treťom koncerte sa predvedie speváčka Katka Koščová v klavírnom doprovode Daniela Špinera. Hosťom bude Dorota Tóthová. Predpredaj vstupeniek na ticketportal.sk. 

Dátum: 30.8. od 18:30 do 19:30

Ukončená akcia

Príjemné letné podujatie pre celú rodinu. Počas celej nedele 30.8. máme pre Vás prichystané tvorivé dielne, na ktorých si vyrobíte dekorácie z koráliek a plastelíny. Deti sa zabavia na skákacom hrade a kolotoči, môžu si nechať namaľovať tvár a o 11stej hodine bude kúzelnícka šou s kúzelníkom Gabim. V prípade nepriaznivého počasia bude akcia zrušená. Na podujatie platí bežné vstupné do botanickej záhrady.                                                                           Dátum: 30.8. od 10:00 do 16:00

Ukončená akcia

Výstava orchideí s názvom ORCHIDEY - SKVOSTY V RÍŠI RASTLÍN bude usporiadaná už po desiatykrát v Botanickej záhrade UPJŠ. Orchidey budú vystavené vo viacerých skleníkoch a vo vestibule bude k dispozícii aj predaj živých rastlín.  Výstava prebieha od 28.2. do 15.3. od 9:00 do 16:00.

Výstava je kvôli preventívnemu zatvoreniu botanickej záhrady zrušená. 

Ukončená akcia

Pozývame Vás na slávnostnú inauguráciu poštovej známky vydanej k 70. výročiu založenia Botanickej záhrady UPJŠ. Verejnosti bude predstavená známka, na ktorej je vyobrazená magnólia veľkokvetá. V priestoroch BZ bude okrem jej predaja k dispozícii aj predaj Carta maxima, obálky 1. dňa s príležitostnou pečiatkou vyrobenou len pre tento účel. Tento deň bude zároveň aj otvorenie výstavky k 70. výročiu založenia BZ - od histórie po súčasnosť. Dátum: 17.6. od 14:30 do 17:00

Počas inaugurácie sa platí vstupné ako pri bežnom režime.