Akcie

Čo sa práve deje, čo sa oplatí vidieť? 

Zoznam podujatí pre rok 2021 bude známy po ukončení aktuálnych pandemických opatrení. 

Ukončená akcia - Víkend otvorených parkov a záhrad

Botanická záhrada UPJŠ sa prvýkrát  zúčastní tejto celoslovenskej akcie v sobotu 10. októbra. O 14-stej hodine na Vás čaká dendrologická prehliadka záhrady zdarma. Dozviete sa zaujímavé informácie o domácich aj cudzokrajných drevinách rastúcich v areáli BZ. Vstup do BZ je spoplatnený podľa aktuálneho cenníka. Odkaz na stránky VOPZ.

Uskutočnenie akcie závisí od aktuálnej pandemickej situácie.

Ukončená akcia - Vymeň si rastlinku!

SWAP je anglický výraz pre bezpeňažnú výmenu tovaru. V poradí už druhý SWAP sa bude konať v priestoroch Botanickej záhrady UPJŠ v spolupráci s OZ BotaniKE a OZ Okolo. Ak máte rastlinky, ktoré už nechcete, alebo naopak, nejaké zháňate, táto akcia je pre Vás! Podrobné informácie nájdete na facebookovej udalosti.                            
Dátum: sobota 26.9. od 10:30 do 15:00
Článok a fotogaléria z minuloročného SWAPU.
Vstup na SWAP je voľný, vstup do botanickej záhrady je spoplatnený.  Uskutočnenie akcie závisí od aktuálnej pandemickej situácie.  

Ukončená akcia- BONSAJE

Výstava bonsajov. Bonsaj nie je rastlina, ale typ starostlivosti o ňu. Príďte sa pozrieť na exkluzívne kúsky rôznych druhov bonsajov - od ihličnanov až po listnaté stromy. Počas výstavy bude prebiehať aj predaj bonsajov a príslušenstva. Dátum: od 18.9. do 20.9. počas otváracích hodín. 

Akcia sa napriek pandémii uskutoční. 

Ukončená akcia

BotaniKE v meste

Naše občianske združenie BotaniKE sa zapojilo do festivalu USE THE CITY a prinesieme Vám botaniku priamo do mesta. V parku pri Dolnej bráne v Košiciach vytvoríme malú expozíciu subtropických a tropických rastlín z Botanickej záhrady UPJŠ. Okrem toho ponúkneme tri prednášky, na ktorých sa o týchto rastlinkách dozviete viac.                                                                Dátum: 10.9. od 14:00 do 19:00
Prednášky o 14:00, 16:00 a 18:00.                                                                    Odkaz na festival

Ukončená akcia

Výstava histórie Botanickej záhrady UPJŠ k jej 70. výročiu založenia. Uvidíte historické fotky, pohľadnice, články, knihy, herbárové položky či iné predmety spojené s botanickou záhradou. Začiatok výstavy je v stredu 17. júna, ukončenie 6.9.2020. 

Výstava bude umiestnená vo vnútorných priestoroch botanickej záhrady. Platí letný režim otváracích hodín: 9 - 18:00. 

Ukončená akcia

Výstava preparovaných motýľov a živého tropického hmyzu (bezstavovce, škorpióny, pavúky) ponúkne expozíciu zaujímavých exotických motýľov, pakobyliek, strašiliek a iných druhov. Zároveň každý víkend bude prítomný aj kuráror výstavy, Michal Zachar, ktorý bude predávať preparované motýle a iný hmyz a poskytne aj výklad či poradenstvo. Dátum: od 3. 7 do 30.8. 

Výstava bude umiestnená vo vestibule budovy. 

Ukončená akcia

LETNÉ KONCERTY V BOTANICKEJ ZÁHRADE:  Druhý koncert predstavuje verejné nahrávanie relácie Úsmevník pod záštitou RTVS - Rádia Regina Východ. Rozhovory s hosťom - riaditeľom Botanickej záhrady UPJŠ, prof. Pavlom Mártonfim, budú doplnené hudobnými vsuvkami kapely Silband a humoristickými scénkami hercov z košického a prešovského štátneho divadla. Akcia je pre verejnosť bezplatná. Vstup do botanickej záhrady bude voľný 15 min. pred začiatkom podujatia.

Dátum: 23.8. od 17:00 do 18:30. 

Ukončená akcia

LETNÉ KONCERTY V BOTANICKEJ ZÁHRADE:  Na prvom koncerte sa predvedú umelci zo sláčikového orchestra pri ZUŠ M. Hemerkovej - Musica Iuvenalis. Započúvajte sa do známych klasických melódií pod vedením dirigenta Igora Dohoviča. Na koncert platí bežné vstupné platné podľa cenníka Botanickej záhrady UPJŠ.

Dátum: 16.8. od 18:30 do 19:30

Ukončená akcia

LETNÉ KONCERTY V BOTANICKEJ ZÁHRADE: Na treťom koncerte sa predvedie speváčka Katka Koščová v klavírnom doprovode Daniela Špinera. Hosťom bude Dorota Tóthová. Predpredaj vstupeniek na ticketportal.sk. 

Dátum: 30.8. od 18:30 do 19:30

Ukončená akcia

Príjemné letné podujatie pre celú rodinu. Počas celej nedele 30.8. máme pre Vás prichystané tvorivé dielne, na ktorých si vyrobíte dekorácie z koráliek a plastelíny. Deti sa zabavia na skákacom hrade a kolotoči, môžu si nechať namaľovať tvár a o 11stej hodine bude kúzelnícka šou s kúzelníkom Gabim. V prípade nepriaznivého počasia bude akcia zrušená. Na podujatie platí bežné vstupné do botanickej záhrady.                                                                           Dátum: 30.8. od 10:00 do 16:00

Ukončená akcia

Výstava orchideí s názvom ORCHIDEY - SKVOSTY V RÍŠI RASTLÍN bude usporiadaná už po desiatykrát v Botanickej záhrade UPJŠ. Orchidey budú vystavené vo viacerých skleníkoch a vo vestibule bude k dispozícii aj predaj živých rastlín.  Výstava prebieha od 28.2. do 15.3. od 9:00 do 16:00.

Výstava je kvôli preventívnemu zatvoreniu botanickej záhrady zrušená. 

Ukončená akcia

Pozývame Vás na slávnostnú inauguráciu poštovej známky vydanej k 70. výročiu založenia Botanickej záhrady UPJŠ. Verejnosti bude predstavená známka, na ktorej je vyobrazená magnólia veľkokvetá. V priestoroch BZ bude okrem jej predaja k dispozícii aj predaj Carta maxima, obálky 1. dňa s príležitostnou pečiatkou vyrobenou len pre tento účel. Tento deň bude zároveň aj otvorenie výstavky k 70. výročiu založenia BZ - od histórie po súčasnosť. Dátum: 17.6. od 14:30 do 17:00

Počas inaugurácie sa platí vstupné ako pri bežnom režime.