Akcie BZ UPJŠ

Čo sa práve deje, čo sa oplatí vidieť? 

Kalendár podujatí pre rok 2024 je aktualizovaný priebežne. 

Koncert THE BACKWARDS

Košická kapela THE BACKWARDS predstaví najväčšie hity slávnej kapely THE BEATLES v botanickej záhrade.
Kapela je jedným z najlepších Beatles revivalov na svete. Strhujúci výlet do hudobnej minulosti plnej nezabudnuteľných hitov pre niekoľko generácií fanúšikov Beatles čaká na všetkých návštevníkov koncertu.
Zloženie kapely:
John Lennon – Dalibor Štroncer
Paul McCartney – Miroslav Džunko
George Harrison – František Suchanský
Ringo Starr – Daniel Škorvaga

Predpredaj vstupeniek tu
KEDY? 14. júla o 19:00

Koncert Musica Iuvenalis

Pozývame Vás na koncert komorného sláčikového orchestra Musica Iuvenalis a jeho hostí v príjemnom prostredí botanickej záhrady.

Lístky v predpredaji tu

KEDY? 30. júna o 18:30

Tropické motýle

Výstava živých tropických motýľov sa v roku 2024 uskutoční v termíne          17. máj až 30. jún, denne v čase 9h - 17h. 

Výstava sa uskutoční v expozičnom skleníku Viktória, pričom posledný vstup na výstavu bude umožnený o 16:30.


Vonkajší areál je otvorený do 18. hodiny. 

Ukončená akcia:
Botanický SWAP rastlín

Botanický SWAP rastlín je späť. Tentokrát sme pre vás pripravili špeciálny program.
Čo je to SWAP? Je to výmena rastlín, odrezkov, sadeníc a semienok izbových aj záhradných rastlín. Koľko rastliniek donesieš na výmenu, toľko si ich môžeš aj odniesť. Mnoho z nás rado pestuje a množí rastliny alebo má rastlinku, ktorú už nechce a tento SWAP je ideálna príležitosť sa podeliť so svojimi výpestkami. Možno nájdeš aj tú vytúženú, ktorú inde nevieš zohnať!
Každý návštevník dostane ako darček balenie mykoríznych húb od nášho sponzora Symbiom alebo vzorku hnojiva od firmy Rokosan.

SWAP prebieha v návštevníckom centre Botanickej záhrady UPJŠ. Vstup na SWAP je voľný, vstup do záhrady je spoplatnený podľa bežného cenníka.
SWAP prebieha medzi 10h a 15h a môžeš prísť vymeniť rastlinky kedykoľvek počas tohto času. Máme však pripravený aj doplnkový program:

10h - 13h: Vyrob si vlastnú čokoládu s botanickými prísadami. Vďaka Forra čokoláde si budeš môcť nakombinovať rôzne špeciálne prísady a vytvoriť si čokoládu podľa vlastnej chuti.

11h: Workshop ako správne zviazať kyticu. Kvetinárka z kvetinárstva Rosemaria nám ukáže, ako správne kombinovať farby a druhy kvetín a ako ich nakoniec dobre uviazať.

Počas SWAPu vystavíme aj florárium s mäsožravkami, ktoré sme vytvorili na vlaňajšom SWAPe. Uvidíte tak, ako sa darí rastlinkám po roku pestovania a že to naozaj funguje.

Ukončená akcia:
Deň otvorených dverí - jar

Jarný Deň otvorených dverí organizujeme v piatok 10. mája v čase 9:00 - 17:00. 

Na podujatí sa zúčastní aj Klub citrusárov a Klub kaktusárov s predajom rastlín a poradenstvom. V návštevníckom centre bude prebiehať predaj vlastných prebytkov rastlín. Tešíme sa na vás.

Ukončená akcia - CASSOVIA BONSAI 2024

Pozývame Vás na medzinárodnú výstavu CASSOVIA BONSAI, ktorá sa uskutoční v termíne 3 až 5. máj v čase od 9:00 do 17:00 vo vnútorných priestoroch Botanickej záhrady UPJŠ. 

Počas celej výstavy bude prebiehať predaj izbových aj vonkajších bonsajov a príslušenstva, potrebného k ošetrovaniu bonsajov a tiež poradenská činnosť. 


Okrem bonsajov budú vo väčšom množstve vystavené aj miniatúrne stromy veľkosti SHOHIN a tiež malé, prirodzene sa vyskytujúce alebo tvarované kamene SUISEKI. 
Počas soboty 4.5. na vás čaká špeciálny program:
- 9:00 do 12:00 -  súťaž v tvarovaní bonsajov pre prihlásených účastníkov
- 14:00 – prednáška na tému SUISEKI, prednášajúci Martina Vyhlídalova a Vladimír Kamocsai
- 15:00 - prednáška na tému Miniatúrne stromčeky - SHOHIN, prednášajúci Igor Barta, prezident Európskej asociácie SUISEKI

Ukončená akcia: ORCHIDEY

JEDINÁ VÝSTAVA ORCHIDEÍ na Slovensku sa čoskoro začína!
Podujatie sa uskutoční od 23. februára do 10. marca denne v čase 9h - 17h v našich expozičných skleníkoch.

V rámci spolupráce so Strednou odbornou školou poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Košiciach bude po prvýkrát prezentovaná práca študentov v podobe živých dekorácii vo výstavnej vitríne vo vestibule budovy. Na tomto mieste bude prebiehať aj predaj orchideí. Predaj obohatia vlastné prebytky rastlín v návštevníckom centre. Aktuálny sortiment orchideí na predaj priebežne zverejníme na našich sociálnych sieťach.

Tešíme sa na Vás.

Ukončená akcia:
KULTÚRNE LETO

Pozývame Vás na koncerty a výstavu v rámci kultúrneho leta.

2. 7. 2023, 18:00 KONCERT Piccolo coro & Piccola orchestra.
Ide o komorný zmiešaný zbor a sláčikový orchester. Súbor pôsobí v Prahe a v súčasnosti má 39 členov. Dramaturgia koncertov sa snaží poslucháčom sprostredkovať zaujímavé skladby všetkých hudobných epoch a mnohých žánrov. Prevažujú diela s duchovnou tematikou, pričom významný podiel má hudba 20. a 21. storočia. Dirigentom súboru je zbormajster, dirigent a pedagóg doc. MgA. & Mgr. Marek Valášek, Ph.D. V Botanickej záhrade zaznejú známe skladby Leonarda Bernsteina, Ennia Morriconeho, Ivana Hrušovského, či Edwarda Elgara. VSTUPENKY

VÝSTAVA 6. 7. - 3. 9. 2023 denne od 9h - 17h
MICHAL NAGYPÁL: STROMY MAJÚ OČI
Michal Nagypál je absolvent Akademie výtvarných umění, Praha, ateliér Martina Meinera a ateliér Lukáše Rittsteina. Špecializuje sa na olejomaľbu, ilustrácie a sochárstvo. Jeho obrazová práca zobrazuje rôzne predmety od portrétu až po krajinu, od zátišia v štýle starých majstrov až cez koketovanie s experimentálnymi témami. V dielach je fascinovaný iluzívnym dojmom reality a jeho obrazy vyjadrujú symbolický a realisticko-mystický charakter. Na výstavu platí bežné vstupné.
Vernisáž sa uskutoční 5. 7. 2023 o 18:00.

30. 7. 2023, 18:00 KONCERT ROBO OPATOVSKÝ. Koncert hitov Roba Opatovského spolu s kapelou v zložení Roman Mečiar - gitara, Ondrej Juraši - trúbka & akordeón, Michal Fedor - bicie nástroje a zvukový majster Ladislav Demčák. Zaznejú piesne ako Muž a žena, Tancuj, Keď muž miluje ženu, Prílev energie a ďalšie... VSTUPENKY

Ukončená akcia
TROPICKÉ MOTÝLE

Pozývame Vás na výstavu ŽIVÝCH TROPICKÝCH MOTÝĽOV, ktorá sa uskutoční v skleníku Viktória v dňoch 19. mája až 2. júla 2023 v čase od 9.h do 17.h.

Výstava bude doplnená predajom preparovaného hmyzu počas víkendov, ktorý zabezpečí Michal Zachar (Entotera).

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že POSLEDNÝ VSTUP na výstavu motýľov bude umožnený o 16:30 hod.

Ukončená akcia
Deň otvorených dverí

Pozývame vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v piatok 12. mája v čase od 9h do 17h. Počas akcie si môžete prezrieť zdarma expozičné skleníky a vonkajší areál. Podujatia sa zúčastnia aj Klub kaktusárov, Citrus klub a Bonsaj Centrum, ktorí ponúknu rastliny na predaj a poradenské služby. V návštevníckom centre bude k dispozícii predaj vlastných prebytkov izbových aj vonkajších rastlín

Ukončená akcia
Botanický SWAP rastlín

Pozývame Vás na najlepší botanický SWAP rastlín v Košiciach. Každý účastník dostane od nás vrecúško symbiotických húb a 10% zľavu v kaviarni Botanicafé. SWAP vyvrcholí špeciálnym kvízom o rastlinách. Prihlasujte sa na adrese info@botanike.sk najneskôr do 5.5.2023.

Ukončená akcia
CASSOVIA BONSAI 2023

Pozývame Vás na medzinárodnú výstavu bonsajov CASSOVIA BONSAI 2023. Uskutoční sa od piatku 28. apríla do nedele 30. apríla v čase 9h - 17h. Okrem ukážky nádherných bonsajov zo Slovenska, Čiech a Maďarska, si na výstave budete môcť zakúpiť potreby súvisiace s pestovaním bonsajov a aj samotné bonsaje.

V sobotu 29. apríla bude výstava doplnená špeciálnym programom:
9:00 -13:00 súťaž talentov
10.00 - prednáška na tému bonsaj veľkosti shohin - Igor Bárta
13.00 - prednáška na tému suiseki - Igor Bárta

V sobotu bude vo vonkajšom areáli v altánku prebiehať program od košickej Dobrej čajovne. V čase 10h - 16h ochutnáte sakurový čaj, zažijete meditačné cvičenie Falun Dafa alebo si vyrobíte origami. Táto akcia bude v prípade nepriaznivého počasia zrušená.

Na výstave sa podieľajú Bonsai Centrum Košice a Bonsai klub Košice.

Ukončená akcia
Ukážka aranžovania orchideí

 V sobotu 18. marca sa o 14h uskutoční ukážka aranžovania orchideí pod vedením floristu Miroslava Vargu. Na praktickej ukážke sa dozviete ako orchidey nielen pestovať, ale ako ich aranžovať a kombinovať s využitím sklenených mís či keramiky. Uvidíte aj postup výroby kokedamy a ako používať prírodné materiály. Ukážka sa bude konať vo vestibule budovy Botanickej záhrady UPJŠ. Na podujatie platí bežná vstupenka, nie je potrebná ani rezervácia.

Ukončená akcia
Výtvarný workshop Ester Šefčíkovej

Pozývame Vás na výtvarný workshop, ktorý je určený pre deti a dospelých. Bude zameraný na kresbu so suchým pastelom, ceruzkami, uhlíkmi na tému Kráľovná kvetov - orchidea. Na workshope sa naučíte, ako rozvíjať zmyslovú citlivosť, ako vnímať výtvarné prvky: línie, tvary, objemy, textúry a ich jednoduché vzťahy - kontrast a rytmus. Workshopom vás prevedie výtvarníčka Ester Šefčíková. Vstupné je 20€ (v cene je zahrnutý materiál, pracovné pomôcky a nástroje, lektor). Počet miest je obmedzený, kapacita je vytvorená pre 10 ľudí. Prihlasovanie trvá do 8.3.2022, do 12:00 h.

Vstupenky kúpite tu. 

Ukončená akcia
Výstava orchideí

Pozývame Vás na výstavu Orchidey - skvosty v ríši rastlín v dňoch od 3. marca do 19. marca. Výstava sa uskutoční v expozičných skleníkoch denne v čase od 9h do 17h. Súčasťou výstavy bude aj predaj orchideí vo vestibule budovy a predaj vlastných prebytkov izbových rastlín v návštevníckom centre.

Ukončená akcia
NOC V DŽUNGLI - Nové extra termíny

Noc v džungli je komentovaná prehliadka so sprievodcom v expozičných skleníkoch po zotmení. Čaká vás jedinečný zážitok, počas ktorého spoznáte tropické rastliny v čarovnej atmosfére svetiel a zvukov. Každá prehliadka trvá 50 minút a je určená predovšetkým pre dospelých a staršie deti.
Zľava pre deti, študentov, dôchodcov a ZŤP, je platná s ISIC preukazom, občianskym preukazom, preukazom ZŤP, ktorým je potrebné sa preukázať pri vstupe a kontrole zakúpených lístkov. Získate ju cez promo kód.

Vytlačený lístok, si prosím, prineste so sebou. Prihlásiť sa na termín alebo zrušiť rezerváciu je možné  najneskôr 24 hodín pred konaním podujatia na tejto stránke.
Dovoľujeme si Vás upozorniť, že program začína presne o 19:15 a nie je možné počkať na meškajúcich účastníkov.

AKTUALIZÁCIA (16.1.) - VŠETKY TERMÍNY SÚ VYPREDANÉ

Reportáž o tomto podujatí si môžete vypočuť tu od času 5:25 na Rádiu Regina Východ.

Ukončená akcia:
Výstava Včelárstvo

Pozývame Vás na predajnú včelársku výstavu. Vystavovatelia poskytnú poradenskú činnosť a rôzne konzultácie, predaj medu a iných včelárskych výrobkov vrátane ochutnávok a tvorivých dielní.
Cez víkend 12. a 13. novembra sa môžete zúčastniť prednášok pre laickú i odbornú verejnosť:
12.11. 10:00 Vladimíra Kňazovická - Pôvod a využitie včelích produktov
12.11. 14:00 Robert Gregorek - Krajinárske opatrenia inšpirované prírodou so zameraním na podporu včely medonosnej a iných opeľovačov, čiastkové poznatky získané pri práci s jednoduchými úľmi s rotujúcim plodiskom
13.11. 9:30 Jaroslav Pásler - Pomôcky pri chove matiek
13.11. 14:00 Jaroslav Gasper - Úľová problematika: História a súčasnosť

Otváracie hodiny areálu (záhrada a skleníky) ostávajú platné ako doteraz, tzn. od 9:00 do 15:00 hod.

ČAS:  4.11. do 20.11.2022 denne v čase od 9:00 do 17:00 hod

Ukončená akcia:
Výstava sôch SCUPA

Projekt SCUPA - Sculpture park Botanická záhrada prinesie pilotnú výstavu sôch a objektov vo vonkajších priestoroch areálu botanickej záhrady. Idea parku sôch prináša koncipovanú expozíciu v čiastočne voľnej, ale zároveň kultivovanej krajine, ktorú ponúka tamojší areál a arborétum. Projekt vzniká v rámci spolupráce VUNU Gallery a samotnej BZ UPJŠ a predstaví 7 košických autorov/ku naprieč rôznymi generáciami a prístupmi k médiu sochy.
Vystavujúci: Katarína Bajkayová, Juraj Bartusz, Radovan Čerevka, Dávid Demjanovič, Michal Machciník, Kanrec Sakul, Boris Sirka
kurátor výstavy: Nikolas Bernáth


ČAS: 21.7. do 23.10. 2022 počas bežných otváracích hodín

Ukončená akcia:
LETNÉ KONCERTY V BOTANICKEJ ZÁHRADE

Toto leto sme pre Vás pripravili bohatý kultúrny program pozostávajúci zo štyroch koncertov. Spojenie kvalitnej hudby a krásneho prostredia rozkvitnutej záhrady zaručí nevšedný zážitok. V prípade nepriaznivého počasia budeme informovať o náhradnom programe. Predaj lístkov už teraz.

 10.7. 18:00
Chorus Universitatis Šafarikianae – Od baroka po filmové melódie v podaní univerzitného zboru. Vstupenky.  Doplnkový predaj vstupeniek bude možný aj hodinu pred začatím koncertu na vrátnici BZ.

24.7. 18:30
MODUS - Nové a staré hity legendárnej slovenskej skupiny. Vstupenky

7.8. 18:30
Norbert Daniš - Slávne aj autorské klavírne skladby v podaní vynikajúceho klaviristu. Vstupenky

14.8. 18:30
7.P.M. - Finalista súťaže Košický zlatý poklad 2021. 
KONCERT JE Z TECHNICKÝCH PRÍČIN ZRUŠENÝ. 

Ukončená akcia:
Detská párty s Ujom Ľubom

Pozývame Vás na detskú párty s Ujom Ľubom a jeho Rozprávočkou o zvieratkách na dvore.
Vstupenky budú v predaji na vrátnici BZ v deň konania podujatia od 15:00.
Vstupné: deti od 1 roka 3€ a dospelí 4€
V prípade nepriaznivého počasia budeme informovať o náhradnom programe.


ČAS: nedeľa 3.7.2022 17:00

Ukončená akcia:
MOTÝLE EXOTICKĆH TRÓPOV

Výstava živých tropických motýľov sa vracia po trojročnej pauze. V skleníku Viktória uvidíte rôzne druhy motýľov, ktoré sa u nás nevyskytujú. Výstavu otvárame 18. mája pri príležitosti zapojenia sa do Medzinárodného dňa fascinácie rastlinami

ČAS: 18.5. - 3.7. v čase 9:00 - 17:00 DENNE

Ukončená akcia:
CASSOVIA BONSAI 2022

V spolupráci s Bonsai Centrom Košice a Bonsai Klub Košice Vás pozývame na prvú tohtoročnú výstavu v Botanickej záhrade UPJŠ. Cassovia Bonsai 2022 je predajná výstava bonsajov, na ktorej okrem nádherných jedincov bude k dispozícii aj predaj bonsajov a pestovateľského príslušenstva.

ČAS: piatok 29.4. až nedeľa 1.5. od 9:00 do 17:00 

Ukončená akcia
Hlina a hmyz

Počas letných prázdnin sa v jednom zo skleníkov uskutoční výstava HLINA A HMYZ, ktorej autorom je umelec Andrej Dúbravský. Ide o umelecko-botanicko-entomologickú inštaláciu v tvare labyrintu a akvarelových malieb. Výstava potrvá od 2.7. do 31.8. v čase otváracích hodín. Vernisáž sa uskutoční 1.7. o 18:00 za účasti autora.

VÝSTAVA PREDLŽENÁ DO 5.9.2021

Ukončená akcia
Augustový letný koncert

16:00 - detský koncert Uja Ľuba
18:30 - koncert Paľa Hammela
Súčasťou detského koncertu budú aj nafukovací hrad, maskoty, tvorivá dielňa a minidisko. Predaj lístkov: https://www.ticketportal.sk/.../Velka-sou-s-Ujom-Lubom-v...
Predaj lístkov na koncert Paľa Hammela: https://www.ticketportal.sk/.../Koncert-Pavol-Hammel-v...

Ukončená akcia: Letné kino

Pozývame Vás na letné premietanie kina pod holým nebo v priestoroch našej rozkvitnutej záhrady dňa 14.7. o 21:00. Film Slávnosť v botanickej záhrade prináša Kino Úsmev. Predaj vstupeniek tu.  

Ukončená akcia
Víkend otvorených parkov a záhrad

Botanická záhrada UPJŠ sa aj v roku 2021 zapojí do podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. Pozývame Vás na komentovanú dendrologickú prehliadku, na ktorej sa oboznámite so zaujímavými drevinami rastúcimi v areáli botanickej záhrady. Do areálu platí bežné vstupné, samotná komentovaná prehliadka je zdarma. Kapacita podujatia je obmedzená podľa aktuálnych pandemických opatrení. Zraz je pri vrátnici.

Ukončená akcia
Júnový letný koncert

16:00 - Detský koncert Paci Pac
18:30 - koncert Tomáš Buranovský s detským orchestrom Klasik Band - KONCERT JE ZRUŠENÝ
Súčasťou detského koncertu budú aj nafukovací hrad, maskoty a tvorivá dielňa. Predaj lístkov: https://www.ticketportal.sk/.../Koncert-Paci-Pac-v...

Predaj lístkov na koncert Tomáša Buranovského: https://www.ticketportal.sk/.../Klasik-Band-Tomas...

Ukončená akcia
Júlový letný koncert

Koncert sliezskeho komorného zboru Ad Libitum z Poľska a Brunhilde Linsel s popovou formáciou Ecliptic. Vstupenky v hodnote 3€ sú v predpredaji na vrátnici Botanickej záhrady UPJŠ na Mánesovej ulici 23 v Košiciach.

Ukončená akcia
CASSOVIA bonsai 2021

Na výstave návštevníci uvidia okolo 60 drevín pochádzajúcich nielen z našich lesov, ale pôvodom z celého sveta. Súčasťou výstavy bude poradenská činnosť a predaj izbových aj vonkajších bonsajov a príslušenstva, ktoré je potrebné k pestovaniu a ošetrovaniu bonsajov. Výstava prebehne vo vstupných priestoroch budovy Botanickej záhrady UPJŠ.                            Dátum: 18.6. - 20.6. od 9:00 do 17:00

Ukončená akcia - Víkend otvorených parkov a záhrad

Botanická záhrada UPJŠ sa prvýkrát  zúčastní tejto celoslovenskej akcie v sobotu 10. októbra. O 14-stej hodine na Vás čaká dendrologická prehliadka záhrady zdarma. Dozviete sa zaujímavé informácie o domácich aj cudzokrajných drevinách rastúcich v areáli BZ. Vstup do BZ je spoplatnený podľa aktuálneho cenníka. Odkaz na stránky VOPZ.

Uskutočnenie akcie závisí od aktuálnej pandemickej situácie.

Ukončená akcia - Vymeň si rastlinku!

SWAP je anglický výraz pre bezpeňažnú výmenu tovaru. V poradí už druhý SWAP sa bude konať v priestoroch Botanickej záhrady UPJŠ v spolupráci s OZ BotaniKE a OZ Okolo. Ak máte rastlinky, ktoré už nechcete, alebo naopak, nejaké zháňate, táto akcia je pre Vás! Podrobné informácie nájdete na facebookovej udalosti.                            
Dátum: sobota 26.9. od 10:30 do 15:00
Článok a fotogaléria z minuloročného SWAPU.
Vstup na SWAP je voľný, vstup do botanickej záhrady je spoplatnený.  Uskutočnenie akcie závisí od aktuálnej pandemickej situácie.  

Ukončená akcia- BONSAJE

Výstava bonsajov. Bonsaj nie je rastlina, ale typ starostlivosti o ňu. Príďte sa pozrieť na exkluzívne kúsky rôznych druhov bonsajov - od ihličnanov až po listnaté stromy. Počas výstavy bude prebiehať aj predaj bonsajov a príslušenstva. Dátum: od 18.9. do 20.9. počas otváracích hodín. 

Akcia sa napriek pandémii uskutoční. 

Ukončená akcia

BotaniKE v meste

Naše občianske združenie BotaniKE sa zapojilo do festivalu USE THE CITY a prinesieme Vám botaniku priamo do mesta. V parku pri Dolnej bráne v Košiciach vytvoríme malú expozíciu subtropických a tropických rastlín z Botanickej záhrady UPJŠ. Okrem toho ponúkneme tri prednášky, na ktorých sa o týchto rastlinkách dozviete viac.                                                                Dátum: 10.9. od 14:00 do 19:00
Prednášky o 14:00, 16:00 a 18:00.                                                                    Odkaz na festival

Ukončená akcia

Výstava histórie Botanickej záhrady UPJŠ k jej 70. výročiu založenia. Uvidíte historické fotky, pohľadnice, články, knihy, herbárové položky či iné predmety spojené s botanickou záhradou. Začiatok výstavy je v stredu 17. júna, ukončenie 6.9.2020. 

Výstava bude umiestnená vo vnútorných priestoroch botanickej záhrady. Platí letný režim otváracích hodín: 9 - 18:00. 

Ukončená akcia

Výstava preparovaných motýľov a živého tropického hmyzu (bezstavovce, škorpióny, pavúky) ponúkne expozíciu zaujímavých exotických motýľov, pakobyliek, strašiliek a iných druhov. Zároveň každý víkend bude prítomný aj kuráror výstavy, Michal Zachar, ktorý bude predávať preparované motýle a iný hmyz a poskytne aj výklad či poradenstvo. Dátum: od 3. 7 do 30.8. 

Výstava bude umiestnená vo vestibule budovy. 

Ukončená akcia

LETNÉ KONCERTY V BOTANICKEJ ZÁHRADE:  Druhý koncert predstavuje verejné nahrávanie relácie Úsmevník pod záštitou RTVS - Rádia Regina Východ. Rozhovory s hosťom - riaditeľom Botanickej záhrady UPJŠ, prof. Pavlom Mártonfim, budú doplnené hudobnými vsuvkami kapely Silband a humoristickými scénkami hercov z košického a prešovského štátneho divadla. Akcia je pre verejnosť bezplatná. Vstup do botanickej záhrady bude voľný 15 min. pred začiatkom podujatia.

Dátum: 23.8. od 17:00 do 18:30. 

Ukončená akcia

LETNÉ KONCERTY V BOTANICKEJ ZÁHRADE:  Na prvom koncerte sa predvedú umelci zo sláčikového orchestra pri ZUŠ M. Hemerkovej - Musica Iuvenalis. Započúvajte sa do známych klasických melódií pod vedením dirigenta Igora Dohoviča. Na koncert platí bežné vstupné platné podľa cenníka Botanickej záhrady UPJŠ.

Dátum: 16.8. od 18:30 do 19:30

Ukončená akcia

LETNÉ KONCERTY V BOTANICKEJ ZÁHRADE: Na treťom koncerte sa predvedie speváčka Katka Koščová v klavírnom doprovode Daniela Špinera. Hosťom bude Dorota Tóthová. Predpredaj vstupeniek na ticketportal.sk. 

Dátum: 30.8. od 18:30 do 19:30

Ukončená akcia

Príjemné letné podujatie pre celú rodinu. Počas celej nedele 30.8. máme pre Vás prichystané tvorivé dielne, na ktorých si vyrobíte dekorácie z koráliek a plastelíny. Deti sa zabavia na skákacom hrade a kolotoči, môžu si nechať namaľovať tvár a o 11stej hodine bude kúzelnícka šou s kúzelníkom Gabim. V prípade nepriaznivého počasia bude akcia zrušená. Na podujatie platí bežné vstupné do botanickej záhrady.                                                                           Dátum: 30.8. od 10:00 do 16:00

Ukončená akcia

Výstava orchideí s názvom ORCHIDEY - SKVOSTY V RÍŠI RASTLÍN bude usporiadaná už po desiatykrát v Botanickej záhrade UPJŠ. Orchidey budú vystavené vo viacerých skleníkoch a vo vestibule bude k dispozícii aj predaj živých rastlín.  Výstava prebieha od 28.2. do 15.3. od 9:00 do 16:00.

Výstava je kvôli preventívnemu zatvoreniu botanickej záhrady zrušená. 

Ukončená akcia

Pozývame Vás na slávnostnú inauguráciu poštovej známky vydanej k 70. výročiu založenia Botanickej záhrady UPJŠ. Verejnosti bude predstavená známka, na ktorej je vyobrazená magnólia veľkokvetá. V priestoroch BZ bude okrem jej predaja k dispozícii aj predaj Carta maxima, obálky 1. dňa s príležitostnou pečiatkou vyrobenou len pre tento účel. Tento deň bude zároveň aj otvorenie výstavky k 70. výročiu založenia BZ - od histórie po súčasnosť. Dátum: 17.6. od 14:30 do 17:00

Počas inaugurácie sa platí vstupné ako pri bežnom režime.