Sky Garden

Interiérová záhrada na vrchole ikonického mrakodrapu The Walkie-Talkie s výhľadom na celý Londýn. Nad hlavami stromovité paprade a cykasy. Bar, reštaurácia a pohodlné veľké sedačky. Video reportáž nájdete na tejto FB stránke.

An indoor garden at the top of the iconic The Walkie-Talkie skyscraper with views across London. Tree ferns and cycads overhead. Bar, restaurant and comfortable large sofas.

Veľká Británia The Great Britain

Znie to až príliš luxusne, ale nič neprikrášľujem. Avšak najprv dôležitá poznámka. Kvôli obmedzenej kapacite miesta odporúčam si vopred rezervovať lístok v nulovej hodnote, inak ostanete stáť v dlhom rade bez garancie vstupu. Lístky sú často vypredané aj mesiac vopred, takže je vhodné pravidelne sledovať rezervačnú stránku. Vďaka rezervácii mám uprednostnený vstup a cez bezpečnostnú kontrolu sa dostávam k výťahu. Stúpame cez 30 poschodí veľkokapacitným výťahom. Víta ma sklenená stena s výhľadom na celé mesto. Je tu pomerne plno. Okolo nej sú umiestnené veľké pohodlné sedačky a tak neváham a na chvíľu si odpočiniem a vystriem nohy. Pre oddychovou zónou je balkón s výhľadom na juh mesta.

Záhrada je vo "svahu" okolo ktorého vedie okružný chodník. Stúpam po schodoch a obdivujem zvláštnu a exotickú výsadbu. Dominantou sú skupiny stromovitých papradí. Pakost z Kanárskych ostrovov dodáva výraznú ružovú farbu a strelície zas oranžovú. Prízemnú vegetáciu tvoria rôzne paprade, sukulenty, tradeskancie alebo aj cykasy. Počas prechádzky sa oplatí pozrieť aj von cez obrovské okná, vďaka ktorým prúdil dovnútra čerstvý vzduch. Vystúpil som na zadnú terasu, kde je veľká oddychová zóna a reštaurácia iba na rezerváciu. Druhým schodiskom zas schádzam naspäť dole.  

Pri prechádzke a pozorovaní panorámy som si všimol susediacu strešnú záhradu Garden at 120 (na poslednej fotografii hore), ktorú som navštívil tesne pred tým. Pomaly sa schyľovalo k obedu a ľudí bolo čoraz viac. Najvyšší čas ísť preč. Avšak k dispozícii sú len dva výťahy a tak si ešte musím vystáť dlhý rad, aby som sa vôbec mohol dostať von. Určite s tým rátajte, aby ste nezmeškali svoj nasledujúci program. 

Sky Garden je veľmi populárna a tak sa tu často konajú verejné i súkromné akcie. Preto si overte na ich webovej stránke, či bude záhrada otvorená. Video reportáž nájdete na tejto FB stránke.